آقای برنامه نویس

افزونه المنتور چیست؟

افزونه های صفحه ساز زیادی رو داریم اما از بین همه اونها اگه بهتون بگم در حال حاضر المنتور بهترین صفحه ساز وردپرس جهانه احتمالاً با اطمینان قبول نمیکنین. در این مطلب با هم بررسی میکنیم که افزونه المنتور چه مزایایی داره و در آخر شما تصمیم میگیرین که طراحی سایتتون رو با افزونه المنتور جلو ببرین یا نه؟

افزونه المنتور چیست؟ افزونه های صفحه ساز زیادی رو داریم اما از بین همه اونها اگه بهتون بگم در حال حاضر صفحه ساز المنتور بهترین صفحه ساز وردپرس جهانه احتمالاً با اطمینان قبول نمیکنین.

در این مطلب با هم بررسی میکنیم که افزونه المنتور چه مزایایی داره و در آخر شما تصمیم میگیرین که طراحی سایتتون رو با افزونه المنتور جلو ببرین یا نه!

در این مطلب همه مواردی که درباره افزونه جادویی المنتور باید بدونین تا بهتر بشناسینش رو بهتون میگم.

افزونه المنتور چیست؟ - آموزش رایگان المنتور

بررسی افزونه المنتور

 • اولین مزیت المنتور قابلیت طراحی دارگ اند دراپ اون هست. یعنی فقط با کشیدن و رها کردن المانهای جذاب المنتور میتونین صفحات زیبایی برای سایتتون طراحی کنین. در قالبهای استاندارد بدون استفاده از ویرایشگر وردپرس. شما طراحیها رو داخل ویرایشگر مخصوص المنتور بطور زنده انجام میدیدن. 
 • قابلیت طراحی زنده یا front-end افزونه صفحه ساز المنتور هم دومین مزیت عالی برای این افزونه هست. هرگز در حین طراحی نگران طرح پیجتون بعد از انتشارش نیستین. چون شما دقیقاً همون حالت از پیج رو میبینین که بازدید کننده بعد از انتشار پیجتون مشاهده میکنه.
 • نیازی به مهارت کدنویسی php,css,html ندارین. المنتور همه نیازهای شما رو با رابط کاربری مفیدش برطرف میکنه.
 • هر نوع طراحی صفحه که در ذهن شماست صرفنظر از نوع قالب وردپرسی سایتتون رو میتونین با المنتور براحتی پیاده سازی کنین. حالا که این مطالب رو مینویسم گاهی به ذهنم میاد کاربری که میخونه فکر میکنه فقط شعاره انقدر که المنتور جادوئیه. باور کنین شعار نیست و واقعا طراحی سایت با المنتور لذتی فوق العاده داره.
 • و مهمتر از همه با تمام افزونه های وردپرس سازگاری داره یعنی شما میتونین طرح سایت فعلی خودتون رو حفظ کنین و از این به بعد با المنتور سایت رو ادامه بدین.
 • یه مزیت جذاب دیگه اینه که آموزش المنتور راحته و یادگیری کامل اون شیرینه و زمان زیادی از شما نمیبره.

حتی اگه شما یه فرد حرفه ای در طراحی سایت وردپرسی نباشین با یه بررسی کلی المنتور میتونین سایت زیبایی طراحی کنین. سایت زیر رو فردی طراحی کرده که تازه با المنتور آشنا شده بود.

نمونه سایت با صفحه ساز المنتور - افزونه المنتور چیست؟
افزونه المنتور چیست؟

با اینکه المنتور مدت زمان زیادی نیست که عرضه شده در حال حاضر بیش از سه میلیون وب سایت با این افزونه شگفتی ساز طراحی شده و این عدد نشون میده که المنتور واقعا طوفانی در وردپرس به‌پا کرده.

ویژگیها و مزایای افزونه المنتور

 • بیش از نود ماژول یا المان برای طراحی صفحه سایت شما وجو داره. دکمه ها، تصاویر، عناوین، دیدگاهها، کاروسل، شمارنده ها، نمودار پیشرفت، لیست آیکن، آیکن ها و موارد کاربردی دیگه.
 • اکثر کارها با کشیدن و رهاکردن در صفحه ساز المنتور انجام میشه. حتی شما میتونین المانها رو از یه بخش به بخش دیگه با دراگ کردن تغییر مکان بدین.
 • آنچه در افزونه المنتور میبینین همون چیزیه که دریافت میکنین. یعنی هر چیزی که موقع طراحی میبیبنین کاربر هم همون رو بعد انتشار میبینه و این در صفحه سازهای قبلی وجود نداشته.
 • همه صفحات و تک تک المانها رو میتونین برای موبایل و تبلت هم ریسپانسیو کنین. یعنی در موبایل و تبلت هم به خوبی اجرا بشن.
 • الگوهای از پیش آماده شده جذابی در المنتور وجود داره که شما فقط میتونین با عوض کردن متنهای موردنظرتون خیلی سریع صفحاتتون رو آماده کنین. 150 الگوی رایگان و 300 الگوی آماده در المنتور پرو براتون در دسترسه. من عاشق این الگوهای آماده المنتور هستم. گاهی که وقت طراحی صفحه ای رو ندارم با کلیک دکمه درج صفحه به زیبایی ساخته میشه.
 • در نسخه پرو المنتور شما امکان ساخت قالب رو دارین. برای سرصفحه، پاصفحه، پاپ آپ، پست تکی یا آرشیو میتونین الگوهایی آماده کنینن و در صفحات مختلف سایت یا حتی در سایتهای دیگه ازشون بارها و بارها استفاده کنین و این مورد برای یه صفحه ساز وردپرسی شگفت انگیزه.
 • از ماژول سازنده ووکامرس بگم براتون که میتونین تمام صفحات ووکامرس رو از نو طراحی کنین.

خب در المنتور دقیقا چه کاری انجام میدیم؟ مثل تصویر زیر اول المان موردنظرتون رو از بین نود المان انتخاب میکنین و به داخل ویرایشگر المنتور میکشین و بعد از اون تنظیمات لازم رو انجام میدیدن. به همین سادگی 🙂

دراگ اند دراپ در المنتور - افزونه المنتور چیست؟ - آموزش رایگان المنتور
افزونه المنتور چیست؟

عناصر محتوای موجود شامل عناوین، تصاویر، پاراگرافهای متن، فیلم ها، دکمه ها، جداکننده ها، نمادها، گالری تصاویر و کاروسلها، شمارنده ها، توصیفات، نمادهای رسانه های اجتماعی، کد کوتاه و موارد دیگر است. همچنین، شما میتونین از ابزارکهای وردپرس هم استفاده کنین.

ویجت های افزونه المنتور - افزونه المنتور چیست؟ - آموزش رایگان المنتور

برای همه این ویجتها المنتور تنظیمات متعددی در اختیارتون قرار میده. فاصله ها، پدینگها، رنگ و استایل، فونت و حاشیه و … 

و نکته جالب دیگه هم اینکه در افزونه المنتور ما امکان بازگشت به عقب در مواردی که خرابکاری کردیم یا از طرحمون خوشمون نیومد هم داریم با تاریخچه المنتور.

تاریخچه تغییرات در المنتور - افزونه المنتور چیست؟ - آموزش رایگان المنتور

آخرین ویژگی که مطمئناً ویژگی کم اهمیتی هم نیست، امکان کنترل کامل روی همه دستگاههاست. دسک تاپ و تبلت و موبایل.

ریسپانسیو در المنتور - افزونه المنتور چیست؟ - آموزش رایگان المنتور

با استفاده از این دکمه های کوچولو در المنتور میتونین بین دیوایسها سوئیچ کنین تا سایتتون در همه دستگاهها عالی بنظر برسه.

قیمت افزونه المنتور

تعجب میکنین اگه بهتون بگم که رایگانه!😍

باشه برا اینکه باور کنین بهتون میگم که نسخه پرو یا پیشرفته هم داره که اون رایگان نیست. اما بسیاری از ویجتهاش با همین نسخه رایگان هم کار راه اندازه ولی هر کسی رایگانش رو کار میکنه امکان نداره برای نسخه پرو وسوسه نشه. بس که طراحی سایت رو جالب و لذت بخش میکنه. 

افزونه رایگانش از مخزن وردپرس قابل دانلوده. نصبش هم نه ثبت نامی میخواد نه چیز دیگه ای فقط کار میکنه همین! در مقالات بعدی آموزش نصب المنتور و خرید افزونه المنتور همچنین دانلود نسخه پرو المنتور رو براتون قدم به قدم توضیح میدم.

مزایای خرید المنتور پرو

خب حالا درباره مزایای خرید المنتور پرو بگیم. مواردی که کاربران و طراحان سایت قدرتمند از اونها لذت میبرن.

 • 50 ماژول یا ویجت اضافی
 • 300 الگوی آماده
 • ماژول سازنده قالب
 • ماژول سازنده پنجره پاپ آپ
 • ماژول سازنده فرم همراه با ابزارهای بازاریابی
 • ساخت ابزارکهای سراسری یا global و استفاده از اونها در همه جای سایتتون
 • کد css سفارشی برای هر بخش از صفحه سایت
 • قرار دادن ویجتهای المنتور در سایدبار و سرصفحه و پاصفحه
 • و…

در این مطلب متوجه شدیم که المنتور چیه؟ ما افزونه المنتور رو به عنوان بهترین افزونه صفحه ساز وردپرس معرفی و بررسی کردیم. این مقالات ادامه داره و در جلسات بعدی بیشتر درباره افزونه های صفحه ساز و آموزشهای لازم المنتور براتون مینویسم.

برای یادگیری بهتر و رایگان المنتور حتما بخش آموزش رایگان المنتور رو ببینید.

سوالات متداول درمورد المنتور

آیا المنتور با همه قالبها سازگاره؟

افزونه المنتور با تمام قالبهایی که بر پایه استانداردهای وردپرس طراحی شدند، سازگاره.


برای یادگیری المنتور از کجا شروع کنم؟

ما در سری مقالات المنتور آقای برنامه نویس قصد داریم مطالب با اهمیت افزونه المنتور رو منتشر کنیم. اما برای یادگیری کاملتر میتونین از لینک آموزش رایگان المنتور یادگیری رو آغاز کنین.

چطوری میتونم المنتور رو بصورت فارسی و راست چین تهیه کنم؟

برای دسترسی به المنتور بومی سازی شده و برخورداری از پشتیبانی و بروزرسانی دائمی میتونین از لینک دانلود المنتور پرو تهیه کنین.

آیا برای استفاده از صفحه ساز المنتور حتما به نسخه پرو المنتور نیاز دارم؟

نسخه رایگان المنتور هم امکانات زیادی برای طراحی صفحات سایتتون داره اما برای یک طراحی جذاب و حرفه ای حتما نسخه پرو رو تهیه کنین.

راستی! برای دریافت مطالب جدید در کانال تلگرام یا پیج اینستاگرام آقای برنامه نویس عضو شوید.
سعید حسنی
سعید حسنی
محتوا پادشـــاه است، با تایپ هر کلمه یک قدم به هدفـم نزدیک تـر میشم...
سعید حسنی
سعید حسنی
محتوا پادشـــاه است، با تایپ هر کلمه یک قدم به هدفـم نزدیک تـر میشم...
صفحه ساز المنتور
پرشین المنتور (المنتور فارسی)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

پاسخ خود را پیدا نکردید؟
همکاران ما آنلاین هستند تا پاسخگوی سوالات شما باشند حتما سوال خود را در بخش دیدگاه ها بپرسید.
آموزش افزونه دستیار سلامت
آموزش راه اندازی افزونه دستیار سلامت

آموزش راه اندازی افزونه دستیار سلامت تنها افزونه ایرانی محاسبه توده بدنی و بررسی سلامتی و تناسب اندام کاربران https://files.mr-programer.ir/videos/dastyar-salamat-plugin.mp4 امروزه افراد به تناسب اندام

جلسه ۲: حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور - آقای برنامه نویس
جلسه 2: حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور

برای کارکرد صحیح افزونه المنتور، پیش نیاز هایی وجود دارد و منابع هاست شما باید حداقل سیستم مورد نیاز برای المنتور رو داشته باشد. البته محیا کردن این پیش نیاز ها کار دشواری نیست و به سادگی قابل انجام است.

اتصال MailChimp به المنتور (اتصال میل چیمپ به المنتور)
اتصال MailChimp به المنتور، ساخت فرم عضویت در خبرنامه

یکی بهترین روش های بازاریابی، ایجاد کمپین های ایمیل مارکتینگ و ارسال ایمیل به کاربران هدف می باشد. حال MailChimp یک سیستم پیشرفته تحت وب می باشد که یک نسخه رایگان برای ساخت کمپین های مختلف و ارسال ایمیل به صورت انبوه در اختیار شما می گذارد.

افزونه مستر پک برای افزونه صفحه ساز المنتور
افزونه مستر پک در مخزن وردپرس به‌صورت رایگان منتشر شد!

افزونه مستر پک ده ها تمپلیت های فارسی فوق العاده زیبا را به کتابخانه المنتور اضافه می کند، این تمپلیت های آماده را تیم طراحی آقای برنامه نویس بصورت کاملا حرفه ای طراحی و در دسترس شما قرار می دهند. همچنین چندین فونت فارسی و آیکن پک ایرانی را نیز به افزونه صفحه ساز المنتور می افزاید.

ساخت دکمه گرادیانت در المنتور، بدون افزایه جانبی
ساخت دکمه گرادیانت در المنتور، بدون نیاز به افزایه جانبی

تیم توسعه المنتور در آپدیت 3.2.1 امکانات جالبی به افزونه المنتور اضافه کرده است. یکی از این امکانات قابلیت ساخت دکمه گرادیانت در المنتور بدون نیاز به افزونه جانبی دیگری هست، که باعث میشود ظاهر دکمه های ساخته شده با المنتور بسیار زیباتر شود.

قابلیت کد کوتاه ضروری در افزونه المنت پک - آقای برنامه نویس
قابلیت کد کوتاه ضروری در افزونه المنت پک

استفاده از کد های کوتاه در نوشته ها و بخش های سایت امکانات زیادی را برای ما فراهم میکند. در این مقاله ما به بررسی ویژگی کد کوتاه ضروری در افزونه المنت پک می‌پردازیم. پس با ما همراه باشید…

تغییرات وردپرس 5.7 - آقای برنامه نویس
وردپرس 5.7 منتشر شد!

در ، وردپرس رنگ های تازه ای را برای شما به ارمغان می آورد. ویرایشگر جدید به شما کمک می کند بخش های مختلفی را که قبلاً نمی توانستید طراحی کنید، بدون کد نویسی شخصی سازی کنید.

طراحی صفحه در دست تعمیر وردپرس با المنتور
طراحی صفحه در دست تعمیر وردپرس با المنتور

وردپرس برخی اوقات به بروزرسانی و تعمیر احتیاج داره. و هنگامی که وبسایت در دست تعمیر و دیباگ هست برای حفظ امنیت وبسایت نمیتوان وبسایت را در دسترس بازدید کنندگان قرار داد. به همین دلیل هنگام تعمیر وبسایت، ترجیحاً حالت تعمیر رو فعال میکنند!

اشتراک گذاری

اشتراک گذاری در twitter
اشتراک گذاری در pinterest
اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram